Tungsten karbür nedir

tungsten karbür çekme kalıpları-3Tungsten karbür (WC) tungsten ve karbon atomlu eşit parçalar halinde içeren bir inorganik kimyasal bileşiktir. Halk dilinde, tungsten karbür genellikle sadece karbür denir. En basit formunda, bu bir gri toz, ancak preslenmiş ve endüstriyel makine, araçlar, aşındırıcılar, hem de takı kullanım için şekillerde oluşturulabilir. Sert metal yaklaşık 550 GPa bir Young modülü ile, çelikten yaklaşık üç kat daha sert ve çelik veya titanyum çok daha yoğundur. Titanyum sembolü Ti ve atom numarası 22 olan bir kimyasal elementtir. Bazen "uzay çağı metal" olarak adlandırılan, bir gümüş rengi Titanyum 1791 yılında William Gregor tarafından Cornwall, İngiltere, keşfedildi ile güçlü, parlak, korozyona dayanıklı geçiş metal düşük bir yoğunluğa sahiptir ve bir .... Bu, sertlik (α-Al2O3 veya safir) korundum ile karşılaştırılabilir olup, bu silisyum karbür, diğerleri arasında kübik bor nitrür ve elmas gibi üstün sertlik aşındırıcılar ile cilalı ve bitmiş olabilir toz, jantlar ve bileşikler şeklinde.

tungsten karbür çekme kalıpları-4Tungsten karbür tungsten ve karbon ihtiva eden bir kimyasal bileşiktir. Sert metal kalıplar elmas ve PCD ölür ucuz bir alternatif ve genellikle karbon çelik veya paslanmaz çelik gibi sert malzemeler, teller çizim için kullanılır. Bazen, karbür bir tel parçaları daha iyi bitirmek bırakacaktır. Sert metal kalıplar, üçgen kare, yamuk, altıgen, sekizgen, yarım daire, elimden, düz vb gibi, farklı şekil var.


Başka bir soru veya tungsten karbür çizim kalıp soruşturma varsa, aşağıdaki yöntemlerle bizimle temas kurmaktan çekinmeyin:
E-postaları:sales@chinatungsten.com   sales@xiamentungsten.com
Telefon: +86 592 5129696/86 592 5129595
Faks: +86 592 5129797

Daha Info>>
Tungsten karbür çekme kalıpları
Tungsten karbür ürünler